Tesislerimiz

Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi

 Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi

Farklı mimarisi, teknik altyapısı ve muhteşem sahnesiyle uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek donanımda inşa edilen Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM), 1263 kişilik koltuk kapasitesine, 560 m2'lik ana sahneye ve sahne üzerinde 10 m çapında döner platforma sahip. Benzer mekanlarda kullanılan en gelişmiş ışıklandırma ve ses düzeniyle donatılan Merkezde sahne üzerinde, orkestranın kullanabileceği 40 m2'lik bir orkestra çukuru da yer alıyor. 

BKSM ayrıca, amfi salonundaki etkinliklerin reji odasından yönetilen 2 hareketli kamera ve 360 derecelik açıyla çekilerek fuaye ve kulislerde bulunan 11 LCD ekrandan yansıtılabileceği bir görüntü sistemine de sahip. Merkezde, Loop adı verilen bir sistemle işitme engelliler için radyatörlerden gelen sinyalleri boyunlara takılan bant aracılığıyla işitme cihazına ses olarak yansıtan bir sistem de bulunuyor. 350 araç kapasiteli açık ve kapalı otoparkıyla Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi, sanatseverlerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan dünya standartlarında bir kültür kompleksi.

 

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi

Başakşehir'in yeni kültür sanat mekânı BES Kültür Merkezi Türkiye'nin en büyük İmam Hatip Lisesi olan Başakşehir M. Emin Saraç Anadolu İHL Kampüsü içinde  yer alıyor. Geniş sahnesi ve teknik donanımıyla dünya standartlarında donatılan 870 ve 350 kişilik izleyici kapasitesine sahip iki salon, kültür etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.